<
< <

<20 Ağu 2007/h2> <
<İYİ Kİ VARSINIZ

< <

<

Başlangıçta sanal alemde sohbet imkanı bile bulamazken (Bir türlü Beyazkovana üye olamıyordum. sağolsun Murat kardeşimiz destek oldu,dergaha kabul edildik.) şimdi at koşturmaya başladık.
Aradığımız bilgiyi, sağdan soldan cımbızla elde ederken şimdi istediğimiz bilgiye her şekilde ulaşma şansımız var. Neyi, nasıl yapacağımızı bizlere ta Amerikalardan öğretmeye çalışan Devrim hocamız var. Bilgi ve belgelerimizi paylaşmamız için bize blog yapmayı öğretmeye ve sanal aleme çekmeye çalışan Halil üstadımız var. (Söz aramızda biz görmeyeli bir çok blog da sanal alemde yerini almış. Hayırlı olsun.) Çeşitli konularda bilgi vermek amacıyla işini gücünü bırakıp sık sık uçan,uçarken özellikle ana üretimi için janter dağıtan Ali Türk kardeşimiz var. (Ana arı üreticileri kızmasınlar. Belki de bizim cahilliğimizden kaynaklanıyordu ama,yumurta atmadan kovan dışına sürgün edilen analar iyice bıktırmıştı.) Kilometre hesabı yapmadan biribirini yardım etmeye çalışan daha pek çok arkadaşımız var.
Geriye dönüp şöyle bir baktığım zaman, kısa sürede nereden nereye gelmişiz de haberimiz yok. Biribirlerini yakınlıkları sebebiyle tanıyan arıcı dönemini çoktan gerilerde bırakmışız. Belgeler taranıyor,tecrübeler gözden geçiriliyor ve birileri yararlansınlar diye hizmete sunuluyor.Hem de hiç karşılık beklemeden. Artık, "Arılarım neden söndü." sorusu yok."Nasıl söndürdüm." var. Neden,niçin ve nasılları daha çok sormaya başladık. Sormaya devam edeceğiz. Üç iken yedi,yedi iken kırk ve daha fazlası olmamızı sağlayan, bilgi ve tecrübelerini paylaşan ve paylaşmaya çağıran tüm dostlara selam olsun. İyi ki varsınız. (Not: Bu yazı karşılıksız sevenler için yazılmıştır.)

<

<4Comments:

<
At <10:23 ÖS/a>, <Blogger Ali Türksaid...

başka sitemi yok.memlekette,bida olmasın seni affettim./p> < 

<
At <10:40 ÖS/a>, <Blogger ilhamiuyarsaid...

< 

<
At <12:14 ÖS/a>, <Blogger Ali Türksaid...

<İyiki varızda sen ikide bir kayboluyorsun.Böyle olmuyoru,heber vereyim dedim./p> < 

<
At <8:34 ÖS/a>, <Blogger benli zeytinciliksaid...

< 

<

<Yorum Gönder

< <

Links to this post:

<

< Bağlantı Oluştur/p> <

Yazı ve Resimler
    "<$BlogItemPermalinkURLhttp://bengubal.blogspot.com/2007/08/umuda-yolculuk.htmltlUMUDA YOLCULUKgerPreviousItems"<$BlogItemPermalinkURLhttp://bengubal.blogspot.com/2007/08/bal-verimi.htmltlBal VerimigerPreviousItems"<$BlogItemPermalinkURLhttp://bengubal.blogspot.com/2007/07/albm.htmltlAlbümgerPreviousItems"<$BlogItemPermalinkURLhttp://bengubal.blogspot.com/2007/07/45-gn-kadar-nce-tohumlar-toprakla.htmltlARI OTUgerPreviousItems"<$BlogItemPermalinkURLhttp://bengubal.blogspot.com/2007/07/blog-post_286.htmltl Çevrede görülenler z...gerPreviousItems"<$BlogItemPermalinkURLhttp://bengubal.blogspot.com/2007/07/blog-post_21.htmltl gerPreviousItems"<$BlogItemPermalinkURLhttp://bengubal.blogspot.com/2007/07/sevinten-nara-atmakta-haksz-mym.htmltl ...gerPreviousItems"<$BlogItemPermalinkURLhttp://bengubal.blogspot.com/2007/06/minikler.htmltlMiniklergerPreviousItems"<$BlogItemPermalinkURLhttp://bengubal.blogspot.com/2007/05/iki-gndr-kendi-kendime-glp-duruyordum.htmltlİki gündür kendi kendime gülüp duruyordum.Yakın çe...gerPreviousItems"<$BlogItemPermalinkURLhttp://bengubal.blogspot.com/2007/05/ana-retimi-almalar-yava-yava-devam.htmltl Ana üretimi çalışmaları yavaş yavaş devam ediyor....gerPreviousItemsOrArchivePage> ered-by">Powered by Blogger

freeweb site counter
İZLENME